HaloNet to nie tylko tanie rozmowy telefoniczne

Telefonia internetowa kojarzona jest przede wszystkim z niskimi stawkami cenowymi za rozmowy telefoniczne.
To niezaprzeczalny fakt. W HaloNet można wykonywać połączenia już od 4 groszy za minutę. Co prawda podana cena dotyczy tylko połączeń z numerami z Kanady ale patrząc na stawkę 7 groszy za minutę rozmowy z numerami stacjonarnymi np. z Polski, Hiszpanii, Danii, Francji, Niemiec czy Wielkiej Brytanii wydaje się ona również bardzo atrakcyjna, zwłaszcza że ostateczna cena jest naliczana sekundowo.
Jednak telefonia HaloNet to nie tylko korzystne ceny rozmów, to również, a niektórzy twierdzą nawet, że przede wszystkim, wiele produktów i funkcji dodanych.

Co zatem oferuje dodatkowo telefonia HaloNet?
Możemy w tym miejscu zastosować podział na usługi - dla biznesu oraz dla domu.

Telefonia HaloNet dla biznesu


Firmy mogą znaleźć w ofercie HaloNet wiele interesujących propozycji. Ich przegląd możemy rozpocząć od usługi telekonferencje.

telekonferencje halonet Telekonferencje to usługa dzięki której kilka osób może porozmawiać ze sobą bez konieczności pokonywania, czasami bardzo dużych, odległości dzielących ich od siebie. Żeby skorzystać z tej opcji wystarczy, że jeden z rozmówców posiada konto w HaloNet i założy telekonferencję. Pozostali znając dane dostępowe do wirtualnego pokoju telekonferencyjnego, które przekazał im założyciel dzwonią pod konkretny numer, wpisują ww. dane i mogą rozmawiać z pozostałymi uczestnikami telekonferencji.
Jest to z pewnością bardzo efektywne rozwiązanie, pozwalające zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy, związanych z ewentualną podróżą.

Podobne funkcje jak telekonferencja, spełnia usługa wideokonferencje. Jej wyróżnikiem jest to, że jest ona całkowicie...darmowa. Żeby móc skorzystać z pokoju wideokonferencyjnego wystarczy założyć go za darmo, a następnie zaprosić pozostałych uczestników podając im dane dostępowe.
Wideokonferencja jest realizowana przy użyciu przeglądarki internetowej. Może wziąć w niej udział nawet 25 osób, które mogą: wysłuchać prezentacji, przeglądać strony www, czatować ze sobą czy oglądać filmy na kanale YouTube.
Minusem tej propozycji, jest limit trzech spotkań, które można zrealizować w danym miesiącu.

Firmy bardzo chętnie wykorzystują kolejną usługę świadczoną w ramach HaloNet, a mianowicie fax przez internet. Wydawać by się mogło że mało kto korzysta dziś jeszcze z faxów. Nic bardziej błędnego ilość osób używających tej usługi i wysłanych dokumentów na numery faxowe z konta HaloNet świadczy o tym że wiele firm i instytucji nadal często wykorzystuje tą drogę do przesyłania pism, zamówień czy innych dokumentów. Usługa „fax przez internet” jest bardzo przyjazna, tania i prosta w użytkowaniu. Wystarczy bowiem posiadać konto w HaloNet i z panelu klienta wysyłać dokumenty na wybrane numery faxowe, płacąc taką kwotę jak za połączenie telefoniczne zrealizowane w danym czasie (czyli np. za 60 sekund na polski numer stacjonarny – 7 groszy). Dla bardziej wymagających klientów, którzy chcą wysyłać dużą ilość faxów jednocześnie oraz dla tych, którzy chcą również odbierać dokumenty faxowe HaloNet proponuje numer faxowy, który kosztuje 19,90 zł za rok.

wirtualna centralka halonet Usługą, która od niedawna jest oferowana przez HaloNet jest wirtualna centrala telefoniczna. To opcja, która może bardzo usprawnić komunikację wewnętrzną i zewnętrzną w konkretnej firmie. Dzieje się tak ponieważ w ramach centrali można połączyć wszystkie numery w jeden zamknięty system. Dzięki temu komunikacja telefoniczna pomiędzy pracownikami jest darmowa i uproszczona a klienci dzwoniący z zewnątrz mogą bez znajomości numerów do konkretnych działów czy pracowników firmy połączyć się z nimi po wysłuchaniu wytycznych zawartych w komunikatach głosowych centrali. Koszt centrali telefonicznej nie jest duży ponieważ jej najprostsza wersja jest oferowana w cenie 19 zł netto / miesiąc i zawiera m.in. jeden numer główny, osiem numerów wewnętrznych oraz możliwość skorzystania z takich opcji jak: menu, kolejkowanie, warunki czy przekierowania.

Parę zdań wcześniej napisaliśmy, że wewnętrzne rozmowy w ramach centralki są darmowe. Jest to wynikiem tego że wszyscy użytkownicy telefonii HaloNet, nie tylko Ci którzy wykorzystują centralę telefoniczną, mogą dzwonić do siebie bez ponoszenia kosztów. Wszystkie połączenia pomiędzy numerami HaloNet są darmowe!
Czy zatem numer telefoniczny jest drogi? Nie, wręcz przeciwnie. Pierwszy numer telefoniczny kosztuje w większości stref tylko 1 zł na rok.
Co więcej numer można przenieść od obecnego operatora. Za przeniesienie tego numeru nie zapłacimy nic, a jego użytkowanie (jeśli jest to pierwszy numer) będzie nas kosztować tylko 1 zł na rok.

Telefonia HaloNet dla domu


Większość propozycji wymienionych powyżej jako opcje dla biznesu może być wykorzystana również przez użytkowników prywatnych. Użytkownicy prywatni mogą kupić numer HaloNet lub przenieść go do HaloNet i mogą dzwonić do siebie za darmo, także wykorzystując opcję grupową czyli telekonferencje. Przysłowiowy Kowalski może również chcieć skorzystać z faxu internetowego żeby wysłać pismo do urzędu czy np. placówki oświatowej. Również wideokonferencje to opcja, która może być wykorzystana przez grono przyjaciół przykładowo do wspólnego oglądania filmów na kanale YouTube np. takich, które opisują usługę HaloNet :) (zapraszamy na nasz profil w YouTube o nazwie „telefoniaHaloNet”).

Co jeszcze może zaoferować HaloNet?

Przede wszystkim brak konieczności zakupu abonamentu. W HaloNet można założyć darmowe konto telefoniczne i wpłacać na nie pieniądze kiedy się tylko chce, a za wpłacone środki realizować rozmowy. Jeśli środki zaczynają się kończyć wtedy konto warto doładować ponownie. Co jednak istotne, w odróżnieniu od abonamentu, jest pewne że za korzystanie z HaloNet zapłacimy tylko tyle ile wydzwonimy i jeśli nie będziemy np. przez miesiąc nigdzie dzwonić to te pieniądze nam nie przepadną ale będą cierpliwie czekać aż wykonamy kolejne połączenie. Stan środków można sprawdzić w panelu klienta, do którego dostęp otrzymujemy po założeniu konta lub dzwoniąc pod specjalny numer – 901, dostępny tylko dla klientów HaloNet.

Przydatną funkcją może się zapewne okazać blokada niepożądanych połączeń telefonicznych. Dzięki niej można zablokować połączenia przychodzące z numerów zastrzeżonych albo konkretnych numerów, które wyszczególnimy. Co ciekawe można również wybrać numery, które jako jedyne będą mogły się do nas dodzwonić, to opcję można wybrać np. gdy telefon obsługują dzieci. W takiej sytuacji nikt spoza listy nie będzie mógł się do nich dodzwonić.

Kolejną propozycją HaloNet jest możliwość wysyłania SMS-ów zarówno z panelu klienta jak i ze specjalnego programu, który można zainstalować na pulpicie swojego komputera (wymagania: system Windows XP, Vista lub 7 oraz dostęp do internetu). Koszt wysłania SMS-a o określonej długości na polski numer GSM to 13 groszy.

W kwietniu 2013 roku HaloNet wprowadził stosunkowo niszowe rozwiązanie, które jednak zyskało już swoich fanów. Mowa tu o „audiobookach przez telefon”. Dzwoniąc pod numer telefonu, można odsłuchać konkretnego nagrania z listy dostępnych obecnie 31 utworów.

Oferta HaloNet to również: halospinacz, dostęp dodzwaniany, srebrne i złote numery, poczta głosowa, książka telefoniczna i inne rozwiązania. Warto zatem przeanalizować je indywidualnie, wchodząc na stronę zawierającą pełną ofertę opcji i funkcji telefonii HaloNet.