Żegnaj abonamencie, czyli przenosimy numer do HaloNet

Po dokonanych zmianach w prawie telekomunikacyjnym (rok 2013), nie istnieją już żadne przeszkody żeby migrować ze swoim numerem telefonicznym od obecnego operatora telekomunikacyjnego do innego dostawcy rozwiązań telekomunikacyjnych. Wcześniej decyzja o tym czy można przenieść numer na linii operator voip – operator voip zależała wyłącznie od dobrej woli firmy, która aktualnie danym numerem dysponowała. W chwili obecnej każdy operator telekomunikacyjny musi zapewnić bezproblemowe przeniesienie numeru na wniosek swojego klienta, który chce dany numer przenieść do innej firmy telekomunikacyjnej.

A zatem przeniesienie numeru do telefonii HaloNet nie stanowi teraz żadnego problemu, warto więc dowiedzieć się więcej...

co należy zrobić i ile będą kosztować takie przenosiny?


zapraszamy do telefonii halonetSprawa jest bardzo prosta i nie wymaga dużych nakładów ani czasowych, ani finansowych. Osoba lub firma, która chce przenieść numer do HaloNet musi jedynie dostarczyć do HaloNet odpowiednie dokumenty.
Dokumenty można pobrać po wypełnieniu formularza, umieszczonego na panelu Klienta telefonii HaloNet, po wejściu do zakładki "Przenieś numer" (jeśli nie masz konta w HaloNet, przeczytaj jak je założyć i uzyskać dostęp do panelu Klienta). Po pobraniu dokumentów, należy je podpisać i wysłać mailem na: numer@halonet.pl lub tradycyjną pocztą na adres firmy Tartel Sp. z o.o.

Po wypełnieniu i przesłaniu dokumentów, pracownicy HaloNet zajmą się już całym procesem przeniesienia i zapewne po kilku dniach będziesz mógł już korzystać z telefonii HaloNet przy użyciu dotychczasowego numeru.

Ile to kosztuje? Przeniesienie numeru jest bezpłatne. Należy jednak zapłacić za korzystanie z niego. W przypadku gdy jest to pierwszy numer telefoniczny w HaloNet, kwota jest symboliczna i wynosi 1 zł...na rok. W sytuacji gdy już posiadamy numer w HaloNet za jego roczne użytkowanie zapłacimy 19,90 zł. Z takim samym wydatkiem musimy się również liczyć gdy przenosimy numer faxowy. I to wszystko...a przecież to dopiero początek, początek przygody z telefonią HaloNet, z różnorodnymi możliwościami dzwonienia, z brakiem abonamentu!!!, z tanimi rozmowami, i z szeregiem usług biznesowych. Drogi Kliencie HaloNet, możesz już teraz powiedzieć z ulgą "Żegnaj abonamencie i witaj przyjazny prepaidzie"...Więcej informacji na temat procesu przeniesienia numeru do HaloNet można uzyskać pod adresem: www.halonet.pl/pomoc/numer/przeniesienie-numeru-do-halonet/.