Co to jest telefonia internetowa HaloNet i jak rozpocząć korzystanie z niej?

Telefonia internetowa, określana również mianem telefonia voip lub w skrócie voip to rodzaj usługi telekomunikacyjnej, w której przesyłanie dźwięków mowy jest realizowane przy pomocy łączy internetowych albo dedykowanych sieci wykorzystujących protokół IP. W Polsce jest wielu dostawców VoIP, ale jedną z najbardziej znanych, działającą na rynku od ponad 13. lat jest usługa HaloNet.

Dzięki swojej specyfice telefonia internetowa HaloNet umożliwia: realizację tanich rozmów telefonicznych oraz oferuje wiele opcji dodatkowych (np. fax przez internet, centralka telefoniczna, telekonferencje). Udostępnia również wiele rozwiązań w kwestii realizowania połączeń, jednak swoją przygodę z HaloNet można rozpocząć bez konieczności zaopatrywania się w specjalistyczne urządzenia jak bramka voip czy telefon voip, można ją przetestować przy pomocy komputera, słuchawek i darmowego programu internetowego tzw. komunikatora voip. Jako, że HaloNet proponuje nowym użytkownikom darmowe 5 minut, testy, jak widać mogą być całkowicie bezkosztowe.

HaloNet – darmowy test usługi


Przetestowanie usługi HaloNet wymaga powzięcia następujących działań:

a) Załóż konta HaloNet pod adresem: www.halonet.pl/zaloz-profil/
Przy zakładaniu konta jest dostępna promocja „Poznajmy się”, dzięki której można otrzymać 5 minut na start, czyli na przetestowanie usługi.
Po założeniu konta otrzymasz dostęp do panelu klienta, gdzie będziesz mógł realizować różne działania jak np.: doładowanie konta, sprawdzanie billingów czy wysyłanie faxów lub SMS-ów.

b) Jeśli założyłeś konto, ale nie skorzystałeś z promocji „Poznajmy się” możesz doładować swoje konto HaloNet na zasadzie przedpłaty, dokładne wytyczne znajdziesz na niniejszej stronie: www.halonet.pl/pomoc/jak-dokonac-platnosci/

c) Jeśli na Twoim koncie są już środki pieniężne można rozpocząć testowanie usługi.
Testy można zrealizować przy użyciu komputera stacjonarnego czy laptopa, oczywiście z dostępem do internetu.

d) Do przeprowadzenia testów będzie nam potrzebny komunikator voip. HaloNet poleca sprawdzony program ZoIPer, którego jedną z zalet jest bezpłatność. Taki program należy pobrać, wpisać w nim konkretne dane (dokonać konfiguracji) dzięki którym będzie można przy jego pomocy wykonać połączenia w ramach HaloNet. Jest to bardzo proste i zajmie zaledwie kilka minut. Jak należy skonfigurować komunikator ZoiPer opisano na stronie: www.halonet.pl/pomoc/jak-skonfigurowac/konfiguracja-komunikatora-voip/

e) Teraz należy już tylko podłączyć słuchawki do komputera, wybrać konkretny numer telefonu i...rozmawiać
A że jest to tanie rozwiązanie telekomunikacyjne wystarczy podać przykładowe stawki za minutowe połączenie:
Polska stacjonarne – 7 groszy
Niemcy stacjonarne – 7 groszy
Kanada – 4 grosze
Stany Zjednoczone od 5 groszy
Pełny cennik HaloNet można znaleźć na tej stronie

Jeśli będziesz zadowolony z testów zachęcamy do stałego użytkowania telefonii HaloNet, możesz w tym celu:
- zakupić wygodny telefon voip,
- pozostać przy obecnym telefonie stacjonarnym i rozmawiać za jego pomocą dzięki połączeniu z bramką voip,
- korzystać z telefonu komórkowego lub tabletu, używając w tym celu komunikatorów voip... albo nadal korzystać z opcji przedstawionej jako rozwiązanie do testów czyli komputer + słuchawki + komunikator voip.